آینده روشن

بزرگی راگفتند:آینده بشرتاریک است. پاسخ داد: ولی وظیفه ماروشن است

آینده روشن

بزرگی راگفتند:آینده بشرتاریک است. پاسخ داد: ولی وظیفه ماروشن است

آینده روشن

تولید، نشر و بازنشر دانش، فرهنگ، مدیریت، سیاست و آینده

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

۱۴
شهریور

گونی

پس از گذشت یک هفته از قانع نشدن نمایندگان مجلس از پاسخهای رئیس‏ دولت، یکی از نمایندگان مجلس در نشست خبری عصر دیروز خود گفت: ظاهراً به نظر میرسد نمایندگان از پاسخهای رئیس جمهور قانع نشدند! وی در پاسخ خبرنگاری که پرسید: حالا چی میشه؟ گفت: هیچی!

جعفرزاده ایمن‏آبادی، یکی دیگر از نمایندگان مجلس نیز در این باره گفت:«هروزیری گذرش به مجلس بیافتد استیضاحش رأی می‏آورد». ایمن آبادی ضمن اشاره به قدیمها، افزود: حالا من دانشگاه نمیرم ولی حقوق استادی میگیرم، دلیل نمیشه که! وی یادآورشد: خلاصه وزرایی که باقی موندن، حواسشون باشه از یه راه دیگه بِرَن!

در همین نشست، پزشکیان، بازهم دیگر نماینده مجلس، اعتراف کرد: «چون دولت بودجه کافی در اختیار ندارد، به نمایندگان جواب سربالا میدهد و نمایندگان مجلس هم چاره ‌ای جز طرح سوال و استیضاح ندارند». وی در پاسخ به سوالِ «مگه خاله بازیه؟»، از خبرنگار سوال کننده پرسید: گونی کنفی دوس داری یا پلاستیکی؟

 

حتی

ورزشکاران ایران با بیش از 62 مدال، از بازیهای آسیایی به خانه بازخواهندگشت. یک مقام آگاه، ضمن تبریک مقام ششم ایران در این بازیها، به خبرنگار ما گفت: ما از همه ورزشکارانی که برای کشورمان افتخار آفریدند تشکر میکنیم ولی تلاش میکنیم استقبال خوبی از تیم فوتبال ترتیب دهیم. وی از برگزاری مراسم ویژه ‏ای برای تقدیر و تشکر از تیم فوتبال و هیئت همراه خبرداد و افزود: گرچه همه تیمها حداقل یک تقدیرنامه گرفتند و فقط تیم فوتبال چیزی از ارزشهایش کم نشد، از طرفی اغلب ورزشکاران با حداقل امکانات خوش درخشیدند و توانستند افتخارآفرینی کنند غیر از فوتبالیستها که با این همه پول و امکانات، دست از پادرازتر برگشتند. اما هدف ما این است که هم در فرودگاه از تیم فوتبال تشکر کنیم و هم در مراسم مخصوص و هم در خانه و هم در! این مقام آگاه ابراز امیدواری کرد که بودجه همه فدراسیونها قطع شود و همه هزینه‏ ها برای فوتبال باشد! او در ادامه افزود: حتی!


 


اشتباه

«بیش از 1000 نفر مردم عادی را به اشتباه کشته ‏ایم و خیلی بیشتر از این تعداد را زخمی و معلول کرده ‏ایم». سخنگوی وزارت جنگ آمریکا ضمن اعلام این خبر، گفت: همینه که هست! وی با اشاره به تلفن روی میز رئیس دولت آمریکا و نوشته پاناسونیک روی آن، افزود: این تعدادی که گفتم فقط در عراق و سوریه بود و تازه در افغانستان و پاکستان و فلسطین و لبنان و میانمار و یمن و کشورهای آفریقایی و چندجای دیگر هم مشغول هستیم. «دابلیو وایت» که هرچی داشت به خودش آویزان کرده بود، ضمن ابراز نگرانی از آرامش ایران پس از خروج آمریکا از برجام، در پاسخ به سوالی درباره سایه جنگ، اضافه کرد: اون وقتی که لگد میزدیم، شوهرمون درازگوش بود، الان فقط گاز میگیریم و فحش میدیم.

 

 

 

  • بهزاد توفیق فر
۰۷
شهریور

 دورِ یقه!

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس از تصویب طرح ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در صحن مجلس خبرداد. وی با اشاره به برخی نمایندگان مجلس، اطمینان داد که با ممنوعیت ورود گوشی تلفن همراه به صحن علنی، دیگر شاهد پرت شدن حواس نمایندگان و معطل ماندن امورجاری مجلس نخواهیم بود. گفتنی است به زودی طرح بازدید از لیوان و دستمال شخصی نمایندگان در صحن علنی مجلس مطرح و به رأی گذاشته خواهدشد. در همین زمینه یک منبع آگاه اعلام کرد که شنبه­ها ناخن­ها و دور یقه را نگاه می­کنیم و هرکی ناخن­ بلند، موی دراز، روی سیاه داشته باشد باید فردایش با لیستش به دفتر مجلس مراجعه کند. این منبع آگاه درباره سکوت نمایندگان درمقابل مشکلات کشور و کَم کاری دولت، سکوت کرد!

 

قضای حاجت

وزارت ورزش و جوانان باید به دو وزارتخانه ورزش و جوانان تبدیل شود. معاون تفکیک و توسعه وزیر ورزش و جوانان در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب گفت: در حالی که همه ما با بروبچه­ها و فَک و فامیل آمده ­ایم اندونزی تا مراقب بازیهای آسیایی باشیم بازهم شاهد اشتباهات کوچکی از قبیل حذف زهرا نعمتی از مسابقه تیراندازی باکمان بودیم. وی درحالی که صدایش گرفته بود افزود: متأسفانه علی ­رغم اینکه مسیر رختکن تا سالن مسابقه را با خُرده نان علامتگذاری کرده بودیم، ورزشکارمان به جای سالن مسابقه از رستوران سَردرآورد.

در همین رابطه، معاون فدراسیون و سرپرست تیم نیز، ضمن تأیید سخنان، اعلام کرد همه شصت و نُه نفری که به همراه این ورزشکار به اندونزی آمده ­اند نیاز فوری به قضای حاجت داشته ­اند و رفته بودند آنجا!

 

اُکازیون!

پس از پنج سال و همزمان با هفته دولت، دومین دستاورد عظیم دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

خانه شخصی مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی بهرمانی با وسعت کم و در گوشه بالای تهران افتتاح شد. این خانه با تلاش و کمک دولت، شورای شهر و شهرداری تهران، خانواده آن مرحوم و سایر آشنایان، بازماندگان و اقوام وابسته، به موزه تبدیل شده است. در مراسم افتتاح این دستاورد که در دوطبقه، دوبلکس، باغ نُقلی و فول امکانات ساخته شده، معاون اول رئیس ­جمهور، وزیرخارجه و چندنفر از مسئولین کشوری حضور داشتند و بر ساده ­زیستی همه مردم و مجسمه ­های مومی آن مرحوم تأکیدشد. رئیس موسسه تنظیم و نشرآثار نیز در این مراسم اعلام کرد: به زودی در این مکان آثار را تنظیم و نشر خواهیم کرد.

گفتنی است جهانگیری، ضمن بازدید از این خانه به خبرنگاران گفت: اینجاها همه ­اش بیابان بود. وی ادامه داد: مردم یادتان هست که هیچ خانه موزه ­ای نداشتید؟ معاون اول رئیس­ دولت تأکید کرد پس از افتتاح خانه پدر حسن روحانی، افتتاح خانه رفسنجانی، دومین دستاورد بزرگ این دولت است و تلاش می­کنیم سومین دستاورد را به زودی تقدیم مردم عزیز ایران کنیم.

  • بهزاد توفیق فر