آینده روشن

بزرگی راگفتند:آینده بشرتاریک است. پاسخ داد: ولی وظیفه ماروشن است

آینده روشن

بزرگی راگفتند:آینده بشرتاریک است. پاسخ داد: ولی وظیفه ماروشن است

آینده روشن

تولید، نشر و بازنشر دانش، فرهنگ، مدیریت، سیاست و آینده

 چه باید کرد؟ جایی که قرار است هر آئینی ساز خود را بنوازد و بر آتش خود بدمد در حالیکه طبق آموزه های ادیان باید همه با هم و در کنار یکدیگر زندگی کنیم. آتش فتنه تفرقه دامن مسلمانان را گرفته و هر روز بیشتر مشتعل میگردد. تعدد فرق و مذاهب مختلف در ادیان ابراهیمی امری پذیرفته شده و مفروض است همچنانکه در طی تاریخ دیده شده است و با آرامش طی گردیده، اما امروزه شاهد تند روی‌هایی در این حیطه می‌باشیم که محصول انتقال احساسات و تحریکات رسانه‌ای در بین پیروان مذاهب نوظهور مختلف است.
روی صحبت ما فرقه‌ها و مذاهبی هستند که بعضا بیش از یک صده از رویش و پدید آمدن آنها نمیگذرد که خود انحرافی هستند از مسیر مذهب اصلی خود. نقش استعمار برای رسیدن به اهداف شومش در این مسیر به تحقیق بسیار تاثیرگذار می‌باشد. اهدافی همچون تفرقه میان مسلملنان برای بازمایی خشونت در میان آنها و تبعیت از ساز و کار درگیری خود با خودی جزوی از دلایل دخالت و نقش غرب و استعمار نوین می‌باشد.
چه باید کرد؟ سخن از وحدت بین فرق و دعوت رهبران طرفین مذاهب مختلف و تاکید بر اصول پذیرفته شده و مورد قبول فرقه‌ها می‌تواند راهگشا باشد، کمپین‌های بشر دوستانه می‌تواند علاوه بر تحقق هدف اصلی یعنی خاموش کردن آتش فتنه، موجب تبرئه و جدا سازی فرق دیگر و مسلمانان از این فتنه و خشونت به تصویر کشیده شده در رسانه‌ها باشد.
آسمان تو به چه رنگ است امروز؟ آفتابی‌ست هوا؟ یا گرفته‌ست هنوز؟...

کلیدواژه ها: استعمار - عرفان نوظهور - وهابیت - بابیت - بهاییت - حلقه - ماسون - فرقه شناسی 

مشاهده ویژه نامه معارف

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی